SUSTAINABLE #OOTD

1:55:00 PM
Jednou obrovskou výhodou Kodaně je to, že tu lidi žijí enviromental frindly. A to nejenom, že třídí snad veškerý odpad, za vrácení plechovek a tvrdého plastu dostanou v prodejně dokonce i peníze nazpět, zajímají se o budoucnost planety, ale také o koloběh oblečení a jejich udržitelnost.

Dáni mají přirozeně nějak blíž k designu a módě obecně, a díky zdejší vyšší sociální úrovni taky hodně nakupují. Nemyslím si ale, že by jim šatník praskal ve švech. Minimalismus je tu přece něco jako náboženství (když to vezmeme kolem a kolem :) ).

No zkrátka to, co už nenosí, prodají, aby se koloběh udržoval a Dánky neměly špatné svědomí z toho, kolik peněz utratily za hadry. A pak tu jsme my, studenti, co milujou módu a skandinávskou fashion, ale džíny za 10 tyček jsou jednoduše nad jejich rozpočet.Kromě nespočet outletů, sekáčů a vintage butiků v zapadlých uličkách, co je radost objevovat, se tu snad každý víkend pořádá nějaký market, kde holky Dánky prodávají, co už nenosí a značky tipu Acne, &Other Stories, Cos a další méně či více známí lokální nebo světoví designéři jsou za pusu k prodeji. Jednoduše ráj na zemi, co vám budu povídat.


Takže až zavítáte to severského města designu, nezapomeňte se stavit na vintage marketu, jen tam rozhodně nechoďte sami! Mě se to napoprvé trošku nevyplatilo...  Hudba, milion lidí, milion oblečení, milion skvělých značek za málo kronen a já jsem začala šílet a utratila jsem i to, co jsem neměla, klasika. Další víkend jsem se naštěstí poučila a vzala si na pomoc Ráchel :)))! A poskládala jsem si tak celý sustainable outfit.

Párkrát nošený trenč coat z &Other Stories v přepočtu za 350Kč, kabelka Moss Copenhagen z outletu, kalhoty mě vyšly loni v ČR asi na padesát korun a kašmírovou šálu jsem vytáhla zespodu šuplíku.

Na tyhle chodím já a vždycky si něco odnesu...varovala jsem předem! - Veras Market
You Might Also Like

3 komentářů

 1. Skvělý článek i tipy, ráda bych se tam někdy podívala a zažila to na vlastní kůži. Mrzí mě, že to tak nefunguje i u nás (chápu, že to není tak jednoduché), jak vidíme, tak zase tolik námahy nechce.
  Young, wild and free

  ReplyDelete
  Replies
  1. Přesně!:) Ale přijde mi, že aspoň v Praze už to poslední dobou celkem roste. Je víc marketů, kde se prodává oblečení a všechno to nezávisí jen na vinted :)).

   Delete
 2. Velice zajímavý článek. Moc se mi líbí Vaše kabelka.

  ReplyDelete