CPH LIFE: chapter 1

9:00:00 AM


Píšete mi, že Vás zajímá můj život v Kodani, co tu dělám, jak jsem se sem dostala a jak vlastně vůbec vypadá můj obyčejný den tady. Rozhodla jsem se Vám to všechno do podrobna vylíčit, ale pěkně po pořádku...

V Kodani už žiju prakticky přes dva měsíce, všechno to ale začalo už pěkně dávno na výletě s gymplem, když jsme přes Kodaň jeli do Švédska. Teď se mi vybavují ty vtipné historky, co jsme tu zažili.:) Byl krásný slunečný den, léto končilo a my skoro celý den strávili v Nyhavn a já se zamilovala. Slunce, moře, chilling na pobřeží, nebo rovnou výlet na loďce a ty kola. Život na kole, to by mě bavilo, říkala jsme si. A tak jsem dostala nápad přihlásit se sem na školu. Na bakaláře jsem si ale netroufla, spíš magistra. Vystudovat Magistra v Kodani.


No, víte jak je to s těmi sny a plány, ne? Většinou nevyjdou tak, jak si je na poprvé v hlavě načrtneme, a to mám na životě vlastně možná nejradši. Bakaláře jsme vystudovala v Olomouci, ale v hlavě mi to Dánsko pořád svítilo. Chtěla jsem se přihlásit na Erasmus do Kodaně. Jenomže jsme tenkrát neměli jako škola tady partnerskou univerzitu a všechno se to začalo nějak komplikovat. Nakonec jsem zjistila, že se dá přihlásit přes jinou fakultu a vzali mě tehdy do Slovinska na uměleckou univerzitu malovat haha:) Jenomže mi Magistr nevyšel a život mě zavál jinam...do Prahy.

Když jsem pracovala v SOFFA na jednom focení jsem se setkala s novým stážistou, co v Dánsku studoval a dali jsme se do řeči. Řekl mi, jak to tady všechno funguje, jak je to s penězi, prací a podporou, jaký je v Dánsku školní systém a mě se ten můj šílený nápad z minulosti začal zamlouvat víc a víc.

Když jsem pak začala pracovat v televizi, věděla jsem, že ještě nechci vstávat do práce každý den po zbytek mého života. Nějaké to studium mě ještě táhlo. Jenomže jsem nechtěla pokračovat v psychologii, ale chtěla jsme zkusit něco jiného. Něco uměleckého, něco s marketingem, s médii, ale nevěděla jsem co přesně. 


Loni jsem se dostala na univerzitu Via do Herningu na obor Fashion Marketing, ale nakonec jsem to nevzala. Stálo mě půlku léta váhání a rozhodování, ale řekla jsem si, že nechci studovat v zapadlém městečku na severu Dánska, ale že příští rok zkusím štěstí s Kodaní, kde je ten nával přece jenom větší. Vybrala jsem si Marketing and Communication Design, ale nakonec to vyhrál Multimedia Design and Communication na univerzitě Kea. Zní to hodně podobně a vlastně mě to popravdě několikrát celkem zamotalo, ale náplň studia je o dost jiná, o tom ale zase příště. ;)Napište mi, co by Vás na životě v Dánsku zajímalo konkrétně nejvíc. 
Krásnou neděli!
Eliza.


You Might Also Like

1 komentářů

  1. Oooo, super, na tuhle sérii článků se nejvíc těším :))

    ReplyDelete