GREECE TIPS

3:45:00 PM


Čauky! Doufám, že si užíváte pořádně proválený víkend, jako já! Mám tady pro vás dnes už poslední řecký post, slibuju! Ale za to nadupaný tipy, co stojí za to vidět na ostrově Lefkáda!

Přijde mi totiž, že letos v Řecku byli snad všichni a minimálně polovina z nich se tam za rok vydá zase, včetně nás. Je to totiž podle mě pro nás nejbližší a nejdostupnější ráj. (kam se hrabe Thajsko hahah)

My byli ubytovaní ve Vasiliki, což je taková přístavní zátoka za jižním cípu ostrova. Je to tam nádherné, ticho, klid a všechny krásné pláže jsou blízko. V místě je sice fajn pláž, ale na ty pohádkové si musíte zajet loďkou, nebo na motorce. Pláže, které musíte navštívit!
Když pojedete na Lefkádu, tak vám všichni řeknou, že musíte na Porto Katziki, což je sice krásná, ale nesmírně turistická pláž. Takže si dovedete představit, jak je přeplněná. My jsme u ní zastavili jen chvilku na lodi, protože jsme měli namířeno na tu vedle. Pohádkovou pláž Egremni. Tam se totiž nikdo nedostane jinak, než na lodi, ty po chviličce zase odplují, a pak vás přijedou vyzvednout. Voda je tak průzračná, že jsem takovou nikde jinde na světě zatím neviděla. Za vámi vysoká skála a před vámi nekonečný obzor. Jezdí tam z každého místa několik lodí, tak se nezapomeňte zeptat na pláž Egremni!:)

Další skvělé pláže jsou na západním pobřeží Lefkády, kam se dostanete buď autem, nebo na skútru. Oboje si můžete pohodlně půjčit snad v každém městě na ostrově a určitě to stojí za to! My jsme na skútru projeli celý ostrov za jeden den a můžu upřímně říct, že je lepší vydat se na západní část ostrova, než na východ. Tam jsou bohužel pláže u silnice a vyschlé vodopády. Na jihu je ale nádherný výběžek s majákem, kde jsme nafotili tyhle fotky. 


Saténové šaty Vero Moda via Answear.cz


Na motorce jsme si taky zajeli na nejvyšší bod ostrova v místě Exanthia, kde najdete krásnou designovou kavárničku FlymeTam nejenom výborně vaří (to jehněčí byl skvost!), díváte se na úžasný výhled a máte pocit, že sedíte mezi mraky, ale můžete si i skočit s padákem! Je ale lepší si to předem zarezervovat, je tam celkem fronta... A pak ty řecké serpentiny, kterými tam jedete. Je to super zážitek. (Hlavně v noci, když jedete na skútru, kterému svítí jen dálkové světla a brzdí jen jedna brzda!:)))) Určitě po cestě narazíte na nějakého starého Řeka, co prodává svůj domácí olivový olej, nebo med a to je prostě poklad.

Jestli chcete na výlet, tak určitě doporučuju loď Christina a celodenní plavbu po zapomenutých řeckých ostrovech. Na lodi je rezervovaný počet míst, takže není přeplněná turisty a každý má svou madračku, na které může při plavbě pohodlně odpočívat. 

Napište mi, kde jste byli v Řecku vy?:)


You Might Also Like

0 komentářů