LIFE ON A BOAT

12:55:00 PM


První část z našeho řeckého dobrodružství je tady.  Upřímně, v té záplavě fotek, videí a skvělých zážitků jsem nevěděla, kde začít. Rozhodla jsem se to tedy vzít pěkně po pořádku. Tak, jak to bylo.


Asi den po příjezdu jsme si totiž objednali hned dva výlety lodí, a to den po sobě. První loď nás vzala na tu nejkrásnější pláž v celém Řecku, a možná i na světě! Ostatně neříká se nadarmo, že na Lefkádě jsou pláže jako v Karibiku, a já to můžu jenom potvrdit! Tak průzračnou a nádherně tyrkysovou vodu jsem snad nikde neviděla, ani v Thajsku! Jemné oblázky, které nepíchají do nohy a nad pláží jen skála, nic víc, nic míň
Pár lidí kolem a pár lodí, které střídavě přijíždějí a odjíždějí. Na pláž Egremni se totiž jinak, než po moři nedá dostat. A to je její další kouzlo. Nejsou tu totiž skoro žádní turisti. A vlastně posuďte sami podle fotek, kde to vypadá, že jsme v tom ráji vlastně úplně sami! :)  

 
Po třech hodinách válení, plavání a opalovaček jsme pluli dál...
Je asi zvláštní říct, že nám to ani moc nebylo líto, když jsme museli z ráje pryč, ale my si při balení nějak neuvědomili, že jedeme tak trochu na pustý ostrov a s sebou si zabalili jen litr vody, pro dva!
Takže blížící se loď byla v tu chvíli opravdu vysvobození!


Pluli jsme jen chviličku a zastavili hned u vedlejší pláže Porto Katziki. Asi nejznámější pláže na Lefkádě, která byla ale naopak přeplněná. My zastavili na moři a skákali z lodi do vody a trochu si zablbnuli. Já tohle nikdy před tím nezažila, skákat do širého moře z lodi a bylo to super!!! Loď měla i skluzavku a já si samozřejmě neodpustila i pár skoků úplně z vrchu.Další den jsme vstávali podstatněji dřív. Auto nás vzalo do Nidri, což je velké přístavní město na ostrově, kde už na nás čekala loď Christina a my se vydali na další celodenní plavbu, tentokrát po zapomenutých řeckých ostrovech.


Bylo to B O Ž Í!

Vlastně nám ani nevadilo se plavit o trošku dýl, protože to byl skvělý relax. Ležet na lodi, dívat se na moře, sledovat ostrovy kolem a jen tak být.
 
Viděli jsme spoustu korálů, rybiček, některé klem nás v hejnu plavali a vůbec to byl skvělý zážitek, i když bylo ve vzduchu asi 42 stupňů ten den. Tohle byla bezesporu ta nejlepší forma, jak přežít vedra a nesedět doma v chládku, haha.


Napište mi, kde jste byli letos na dovolené vy, nebo kam se chystáte? 
Kdybyste ještě rozmýšleli, tak já Lefkádu doporučuju všema 10!

You Might Also Like

0 komentářů