#caukyckozMilana

11:44:00 AM


Tady ty prodloužené víkendy mají něco do sebe. Tento jsem popravdě dost proflákala a v posteli strávila skoro celou neděli, za to ten minulý jsem vyrazila do Milána. Začalo to vlastně už na Vánoce, kdy jsem dala mámě letenku, přibraly jsme k sobě tetu a vyrazily vstříc fajn dobrodružství. A musím říct, že to stálo za to. Miláno je nádherné město a my si užily nejvíc srandy, aperolu, prosecca, kafe, těstovin, čerstvého ovoce, sýrů a sebe navzájem.


Ikdyž je Duomo skoro jediná a hlavní atrakce města, tak vážně stojí za návštěvu. My jsme na to šly celkem fikaně. Koupily jsme si lístky - před budovou stojí většinou velká fronta, ale uvnitř je klasický čekací systém na lístečky, jako na úřadech, takže běžte klidně dovnitř a vemte si lístek. Nikoho tak nepředběhnete a nebudete stát nesmyslnou frontu venku. Stejně tak v rohu haly jsou automaty, kde si můžete koupit klasické plné lístky kartou a prakticky bez fronty.
Taky se vyplatí si přivstat, my jsme to vzaly z gruntu a šly do Duomo hned v 8 ráno a dobře jsme udělaly. Nikde nikdo a za dvě hodiny fronta do půlky náměstí...
Nejdražší nákupní pasáž v Miláně.

Po obchodech jsme chodily celkem dost, ale nic extra nás bohužel neupoutalo a nakonec jsme všechny nakoupily ve staré dobré Zaře, která je naštěstí taky italská, takže tomu  můžeme říkat suvenýry..
Na hlavním náměstí jsou hned dvě, ale v každé mají tak odlišné zboží, že byste ani neřekli, že se jedná o stejnou značku.
Jaké jsou vaše zkušenosti s nákupy v Miláně?
Určitě stojí za to si připlatit a vyjet výtahem na střechu Duomo. Nádherný výhled, ze kterého jde až trochu závrať, za to skvělý zážitek!
V metru jsme se zorientovaly celkem rychle. Přestože mi spousta lidí řeklo, že v Itálii je metro nejvíc zmatené, tak moje zkušenost je opačná. Koupily jsme si atm lístky na 24h a jezdily. To, že jsme ale všechno našly bez problému, připisuju rozhodně mojí mámě, která má orientační smysl level milion, fakt!

Myslím, že to, kolik aperolu jsme v kolika kavárnách a restauracích ochutnaly, by stálo za napsání nějaké recenze. Nejlepší byl, podle těchto dam, v kavárně z roku 1890 Van Bol & Feste na stanici metra Cairoli, kde mají i typické italské zákusky.

Jedno odpoledne jsme strávili na prosluněném břehu kanálu Navigli, kam rozhodně stojí za to zajet. Je hned na metru a v neděli se tu prej koná bleší trh. Což jsem zjistila až na letišti cestou zpátky, kde jsem úplně náhodou potkala svou kamarádku z Olomouce. (a o pár dní před tím svou pražskou spolubydlící v milánském metru)...je tohle normální?! :D
Kafíčky, zmrzka, aperol(klasicky), čerstvé těstoviny, sluníčko, nádherná architekruta pěkně u vody - tomu já říkám pořádný víkendový relax.Italská zmrzka nesměla chybět. Já si dala bio čokoládu a slaný karamel a mohla bych ji jíst pořád dokola...

Jedno ráno nás čekalo ještě jedno překvapení, a to po cestě na snídani, kdy jsme objevily obrovský trh přes celou ulici, a to hned před naším domem. Mraky čerstvé zeleniny, ovoce, kvalitních uzenin, kozích i ovčích sýrů a prodejců pořvávajících dokola na sebe navzájem. Svoje zboží měli poskládané do různě zajímavých kreatur a my jsme neodolaly smlouvání. Skvělý zážitek.Co vy a Miláno? Byli jste tam, nebo se chystáte? Jaký je váš top zážitek z italského města módy?

You Might Also Like

4 komentářů

  1. Jee, tak to vám závidím.. a jak vidim ten italský trh <3 letos v únoru, když jsme byli s přítelem navštívit Padovu, tak jsme si na jednom takovém trhu koupili nejdokonalejší a nejšťavnatější pomeranč, jaky jsme kdy jedli :))

    ReplyDelete
    Replies
    1. jeeee, tak ted lituju, že jsem tam ty pomeranče nechala! My koupily z ovoce jen přezrálé manga, ale za to výborné jahůdky!:)

      Delete