Saigon

3:08:00 PM


Čaukýčko lidi! Poslední večer v ráji a já píšu teprve první pořádný článek o lásce jménem Vietnam. Ale nebylo to tak easy, cheap a good, jako všechno ostatní tady...
Minulý týden jsme přiletěli do Ho Či Minova města (Saigonu), kde jsme strávili jeden celý den. Je to asi největší město ve Vietnamu a vlastně veškerý obchod se děje právě tam, protože jak nám bylo řečeno, tak hlavní město se znovu teprv buduje a vzpamatovává z bombových útoků. A je to poznat, hlavně na dopravě. Samozřejmě, že tu neplatí absolutně žádné zákazy vjezdu, přikázaná rychlost, nebo možný počet cestujících na motorkách. Když můžeš, tak jedeš a ještě k tomu pro jistotu zatrub. Klasická Asie. A v Saigonu tuplem, tam se motorky valí jako řeka. My jsme chytli naštěstí den, kdy prej nebyl provoz, ale přejít takovou silnici je teda pěkný adrenalin...ještě, když si to chcete vyfotit:))).Bydleli jsme přes Airbnb a majitel domu souhlasil, že nám bude dělat i průvodce. Nikdy to nedělal, ale velice rychle pochopil, co chceme a když se 16 bab po ranní Phó rozhodlo, že by si daly radši kafe, absolutně nic nenamítal, vzal nás na nejlepší kafe, co jsem v životě pila (a pak celou dobu aspoň dvě denně) a na konci dne už věděl, co a jak. Dokonce přemluvil i svého šéfa a vzal nás do své pracovny ve 44. patře mrakodrapu, odkud byl super výhled na celé město.


Město jsme prochodily křížem krážem Snědly dvě Phó polévky, vypily dv kafe a najely na režim ovoce. Zašly jsme i na tržnici, kde začal náš nekonečný smlouvací boj. Mám štěstí, že je Melisa moje kámoška, protože být ta vietnamská prodavačka, tak to okamžitě vzdám a jdu si hodit mašlu. Mela je smlouvací královna, je absolutně nekompromisní a vždycky, ale VŽDYCKY vyhandluje tu nejnižší cenu. Já jsem v tom absolutně marná. Mě je jich hned líto, představím si, kde asi bydlí a dám jim hned druhou nebo třetí sníženou cenu...až doteď.Na konci jsme přeletěli do Da Nangu a přejely do Hoi An, kde jsme po celý náš pobyt a o dalších zážitcích zase příště. ;)


You Might Also Like

2 komentářů

  1. Skvělé fotky a už se moc těším na další:))

    ReplyDelete
  2. Eli, boží fotky!! Těšim se na další články a musíš mi o tom pak vyprávět :))

    ReplyDelete