Hoi An

9:01:00 PM


V Asii si nejvíc odpočinete. Vždycky. Ten svět je tak diametrálně odlišný, že vám prostě nezbývá nic jiného, než vypustit svou realitu z hlavy a užívat si tu jejich, nepochopitelnou. Možná, že to vnímáte jinak, pokud jste tam někdo z vás cestovali, ale pro mě je to ten největší chill. Jednoduše si počkat. ;)Hoi An je nádherné lampionové město. Takové city of lights:). My bydleli asi 3km od hlavního centra - Starého města. Bydleli jsme v takové odlehlé části, kde bylo ticho, klid, nikde nic, jen pár "večerek", krávy, řeka, palmy, rýžové pole a naše nádherná vila s bazénem. Až teď jsem si uvědomila, že jsem ji vlastně ani nevyfotila. Tak jen doufám, že jste bedlivě sledovali insta stories!Každý den jsme cvičili dvakrát denně jógu, jezdili na kole do centra, na pláž, smlouvali, kupovali, chodili po restauracích, kavárnách  a ochutnávali street food. Taková top dovolenka, kde můžeš cokoli chceš a hlavně všechno na klid. Zen se ti postupně vlívá do žil a veškerý problém smeteš kvalitním humorem z povrchu zemského se svou BFF.

Street food nás hodně bavil a vlastně jsme kromě snídaní v hotelu nejedli ani moc nic jiného. Ochutnávat nové chutě je boží, i když občas nevíte, jak správně se to jídlo jí. Je ale fakt, že Asie je Asie a Vietnamci konkrétně moc hygienu neřeší, takže nikdy nezkoumejte, jak a kde se to nádobí, ze kterého jíte umývalo. Nemuselo by vám to udělat dobře...


Mangíčka za dvacku na každém rohu to ale jistily skoro vždy. Těch se tam totiž nemůžu nikdy dostatečně nabažit! Jaké nej ovoce jíte vy v Asii pořád?

 
Jarní závitky byly taky na denním pořádku.Takové ty vietnamské ženy, kterým je asi 100 let a pořád prodávají. Všichni jsou tu děsní obchodníci a snaží se nám prodat možné i nemožné, a to za každé situace. Třeba k vám přijedou na motorce, když zrovna jedete na kole a snaží se vám vnutit nějakou tour. Nebo jedete na kole po městě a volají na vás z lodiček, jestli nechcete převézt. Jíte v restauraci a přijde holčička nabízet pohlednice, nebo dárkové kartičky.  Nebo se s vámi dá do řeči Vietnamka nebývale dobrou angličtinou, povídá si s vámi o životě, pochválí vám postavu a jak vypadáte hezky, a pak vám chce ukázat svůj obchod tamhle za rohem. Tak samozřejmě, že se půjdeme podívat, když je tak milá. Vezme nás na látkové tržiště, kde se šijí šaty na míru. Ani o ně nemáme s Melisou zájem, ale když už je zlomí na hodně směšnou cenu (300Kč), tak si vymyslíme design, vybereme látku a těšíme se z fajn obchodu. To ale ještě nevíme, že další den, jakmile přijdeme šaty vyzvednout, nám nebudou moc sedět a mě dokonce popletou látku. Prodavačka začne řvát, že ona se nikdy nemýlí a že nám nové neušije...tak odcházíme zase zpráskané jako psi a bereme to rovnou na pláž zpravit si náladu.


Ve Vietnamu mají tu nejlepší kávu, jakou jsem kdy pila! Taky jsme jí přivezly do Čech milion. Pijou překapávanou s kondenzovaným mlékem a nám nenastal den, kdy bychom neměly alespoň jednu.


Nejvtipnější na Vietnamcích je jejich oblečení. Jo, jsou styloví, a je jich vesměs většina, ale my potkali převážně tyto. Bylo horko k padnutí, my se potily v mini šatech a místní tu jezdili v zimních bundách, nabalení až po uši, ale vždycky v pantoflech, nebo žabkách se speciálníma ponožkama do nich. To prostě nepochopíš..:)
Z Vietnamu mám milion zážitků, spoustu suvenýrů a nádherné vzpomínky a pokud jenom trochu váháte navštívit tuto zemi, tak určitě přestaňte a rovnou kupte letenku, stojí to vážně za to!;) Zbytek vám ukážu ve videu a SNAD se bude na co dívat:))). 

P.S. Příště bude něco z výletů do hor!

You Might Also Like

0 komentářů