MOOD #3 CHRISTMAS

12:04:00 AM


Tak, a je tu vánoční "moodovka". Tentokrát to nějak rychle uteklo a Vánoce přišly snad i trochu dřív, než obvykle, nezdá se vám? Možná je to ale jen mé klasické nestíhání a vše dodělávání na poslední chvíli. Jako tenhle článek. Do půlnoci už to asi nedám, tak jen pevně doufám, že ho proletíte zítra ráno, a pak už budete celý den offline, s rodinou, jako já.

U nás se tradice dodržují celkem striktně. Ne, žádné olovo, krájení jablek, nebo házení střevíce ke dveřím. Ale rodina. Na svátky se prostě sejdeme, všichni. Jíme, pijeme, smějeme se, bavíme se a jsme spolu skoro každý den o svátcích, až už to začne být otravné, haha. O tomhle ale Vánoce jsou. O tom, že trávíte čas se svými nejbližšími. Protože když na ně nemáte přes rok tolik času, kdy jim ho věnovat, když už  ne anio Vánocích? Nedělejme z Vánoc svátky materialismu, kdy máme pocit, že je to jen a jen o dárcích. Letos mám obzvlášť díky instagramu takový dojem, kdy každý ukazuje kolik toho nakoupil, nebo dostal od všelijakých firem...jak mi řekla moje máma. Dřív se dávali jen oříšky a jablka a stačilo to všem.

Když přijedu na Vánoce domů, tak přestože máme všichni milion práce, na všechno se alespoň na chvilku vykašleme, protože je zrovna  zatopeno v krbu, pes u něho spokojeně leží a taťka zrovna chytl do ruky ukulele a začal hrát. My se se ségrou přidáme a pár hodin prostě jen hrajeme a zpíváme koledy. Mamka připravuje kapra, ráno nazdobíme stromeček, jdeme na tradiční procházku do lesa nakrmit zvířata a večer večeře. Dárky a návštěva u babičky a pak i u tety. Nikdo nás ale nepustí dovnitř dřív, dokud nezazpíváme koledu. No a pak, po tom všem jídle a pití, ještě na půlnoční.

Letos to bude ale ještě o něco veselejší, protože jsem pozvala svou pražskou kamarádku a spolubydlící z Indie, aby na svátky nemusela být zavřená sama v pokoji. Budou to její první Vánoce, tak se moc těším, až jí ukážu, ty po našem.:) 
Jaké jsou vaše rodinné tradice? Napiště mi!


P.S. Jo a abych nezapomněla, tak tady je tradiční moodový song. Kdy jindy je kýč povolen, než na Vánoce? Tenhle se mi líbí a je od mladého Backhama, takže mega srdcovečka. Poslechni si.


Krásné Vánoce všem! <3

You Might Also Like

0 komentářů