On my mind: STRESSFUL WORLD

8:30:00 PM


Ahoj moji milí! Dneska jsem vám sem chtěla dát úplně jiný článek, ale jak tak sedím před tím počítačem, který se právě celé dvě hodiny aktualizoval a já byla nucena nepracovat, přestože jsem nemocná a ležím s obří šálou kolem krku v posteli, tak pracovní situace nedovolí jinak. Rozhodla jsem se vám sem napsat moje myšlenky, které už nějakou dobu blokují mou hlavu. Myšlenky, které vylívám v hektolitrem všem svým nejbližším kamarádům. Protože je ale tohle jen můj online prostor, a vy i přes mou chabou aktivitu sem chodíte pořád a já doufám, že i pořád rádi, tak ani vás o ně nemůžu ochudit.

Nejdřív by se asi hodilo napsat, že nejsem naštvaná. Nejsem ani člověk, co se snadno naštvává, co si často stěžuje, nebo ten, co žije permanentně s nějakým problémem. Ale tohle mě fakt štve. Štve mě celý svět. Ne, nebudu se pouštět do politického dění, protože tomu rozumím asi tak jako nějaký voják poslední kolekci od Chloé. (a že se jim povedla!) Mluvím teď ale o tom uspěchaném světě, který nás někam honí každý den.

Někdy mi přijde, že se ze zeměkoule stala za ta tisíciletí ruleta, které se dostala do své nejrychlejší fáze. Na svých částech má připevněné provázky a těmi lapá všechny kolem, protože potřebuje všechny pospojovat co nejrychleji a nejsilněji. Ne tím staromódním, klasickým a krásným způsobem, že by dva byli jako jedna duše, nebo tak něco. Ale propojit milion lidí, aby o každém věděli všichni všechno a to nejlíp ještě před tím, než se to něco stalo. Aby k němu měli ten nejsnadnější přístup, jestliže se mu nezobrazují ty obrovské přívaly mailů ve schránce telefonu, nezvedá příchozí hovor, pořád funguje messenger, whatsapp, nebo už trochu oldschool smska, díky které vás kdokoliv může neustále bombardovat. A to i lehce ostřeji, než face to face. Protože za telefonem je přece každý král a napíše vám i to, co by možná ani neměl kuráž vyslovit.

To, že jsme propojení s každým a ke všemu je prostě přítěž, nebo skvělá vymoženost dnešní doby. Samozřejmě to má i spoustu výhod, které všichni známe, ale i těch nevýhod, o kterých tu teď píšu. Ale především, nás to zrychluje. Zrychluje to komunikaci mezi námi, ale i nás jako lidi. Protože teď už zařídit nemožné dokáže pár telefonátů, 3 emaily, tucet panických sms, a možná jeden dopis.

Já se ptám ale proč? Proč chceme být rychlejší a zvládnout toho víc? Pro ten obrovský korporát, kam stejně neradi chodíme, šéfa, kterého jsme nikdy neviděli, nebo se s ním naopak střetáváme každý den, ale vlastně ho vůbec neznáte? Pro člověka, který vám nepoděkuje za páteční tříhodinový přesčas máte vstávat každé pondělí tak nekřesťansky brzo ráno? Nebo v tom nejlepším případě pro sebe? Pro peníze? Vždyť ty taky nejsou všechno na světe. Proč chceme všichni všechno hned a chceme toho co nejvíc?

Jediné co bych teď měla nejradši je nic. Opravdu. Nevymýšlím si. Chtěla bych sedět na zemi někde na Islandu a dívat se na nekončící horizont a neslyšet nic. Neměla bych u sebe počítač a ani telefon s několika urgent, asap oznámeními. Neměla bych u sebe milion poznámek, co mám za dnešek ještě udělat a jediný cíl by bylo se dobře najíst.
Já fakt nevím, za čím se všichni každý den tak vehementně honíme a na Instagramu, Facebooku nebo Twitteru všem nekompromisně sdělujeme, jak jsme busy a že nás nebaví žít, a protože tu objednávku dneska nevyřešíme, možná zítra spadne svět. Ale víte co? Nespadne! A možná ani pozítří. Tak se všichni pěkně nadechněme a trochu zpomalme, protože ten rychlejší svět děláme jen my sami a jediné po čem stejně všichni toužíme je ten blahodárný klid a tichá krásná příroda kolem.

Tak se přiznejte, kdo je v tom se mnou?

P.S. Článek napsaný v celkovém čase asi 10 min, mezi asi 5 emaily, 10 smskami a 23 telefonáty. Ať žije práce produkční!

P.P.S. Chtěli byste vůbec vědět o mých všech pracích? Poslední dobou mi totiž pár lidí řeklo, že vlastně neví, co dělám a že jsem nějak moc tajemná, haha. No, i když je to tak trochu můj goal, tak o tohle bych se s vámi klidně podělila - stáli byste o článek?:)

You Might Also Like

1 komentářů

  1. - skvele jsi to napsala, slecno tajemna ♥ !
    a az se vykuryrujes, sbalim te roztahovat hrudni kosicky nekam do lesa .)

    ReplyDelete