COPENHAGEN GUIDE

12:09:00 AM


Protože Kodaň je u mě vážně láska jako trám, nemohla jsem si tam letos jednoduše neudělat výlet. Nehledě na to, že se tam příští rok plánuju odstěhovat. Jo, možná další z mnoha mých crazy nápadů, a nebo vážně vážný životní krok. Ale to nechme radši osudu. ;) Každopádně do Kodaně jsem se zamilovala hned na první pohled, a to asi před 5ti lety, kdy jsem tam byla jen s gymplem na jednodenním výletě. V tu dobu se v mé hlavě zrodil sen, který teď konečně, už nějaký ten pátek, chytám za pačesy a hodlám následovat. Studovat v Kodani.

Nechme ale teď tyhle velké kroky a sny stranou a pojďte se podívat na mých pár tipů, jak si užít super výlet v dánském metropoli.

Půjčte si kola! Bez nich si to tam ani neužijete, ani nic neuvidíte, protože mhd je šíleně drahé. A kromě toho, že je to fakt bezva sranda, nemusíte se bát něčeho takového, jako je nenamakaná fyzička. Tohle město je totiž placka, takže jste kdekoliv za pár minut. Jenom si s sebou nezapomeňte přibalit šikovného chlapa, co má dobrý orientační smysl, haha.
Od hlavního centra je jen přes most Sreet Food Festival v hale Papiroen (paper island), kam prostě musíte. Najdete tam asi milion různých stánků s dalším milionem jídla, které voní všude kolem. Koupíte pivo (Dánové nic moc jiného nepijou, a krom toho je tam tvrdý alkohol fakt předražený, naopak ale piva mají spousty druhů) a sednete si na lehátko k vodě, kde vám bude tak příjemně, že po tom fajn jídle možná i na chvilku zaspíte. Jako my.


Copenhagen Contemporary galerie umění je hned vedle, kam se určitě taky stavte podívat. My měli to štěstí, že byl zrovna Art Week, takže ve spoustě galerií byl vstup zdarma. Yay!
Jediný obchod, kam jsem vážně chtěla jít, byl Acne Archive. A že jsem nemohla odejít s prázdnou je vám všem asi víc než jasné. Značku Acne Studios miluju a pro Scandinávii je děsně typická, co je ale super je, že mají i svůj outlet, a to právě v Kodani. Takže tam nádhernou oversized mikinu ve stylu devadesátek seženete místo jejich běžné ceny 2tis za 500dkk. Nekecám!Když jsme takhle brouzdali těmi nádhernými uličkami s ještě krásnější architekturou, narazili jsme na super obchod - Bonk&Blaek. Obchod s pánskou módou, který loni založila partička chlápků, co prodávají nejen street oblečení australské značky Globe, ale taky svoje vlastní. Za obchůdkem mají ateliér s tetovacím studiem a pohotově vám k vybírání uvaří po ránu i dobré kafe. <3 #worthtovisit  
Kodaň je město umění. Teda alespoň podle mě. Takže až tam budete, nezapomeňte sbírat všechny časáky, které vám dají klidně už v letadle, nebo jen tak v kavárně. Teda pokud jste taky takový časopisofil. Jo a rozhodně si zajeďte do Luisiana Museum of Modern Art. Je úžasná! Už jenom ten Picassův příběh od jeho dětských kreseb stojí za to, a to nemluvím o dalších třech patrech umění, co ta budova ukrývá.Superkilen. Místo, kam jsem chtěla ze všeho nejvíc. A my jsme úplnou náhodou bydleli tak blízko. Že je to moderní park postaven různými designéry jsem psala už minule. Teď vám ale chci říct, že kromě skejťáků, kteří jsou tam asi každý den, je tam občas i takový mini fesťák, kdy hraje dj, lidi tančí, nebo jen tak posedávají s pivem, povídají a jí. Je tam totiž několik prodejců jídla ve svých pojízdných stáncích, které stojí za to ochutnat. Já si tam třeba dala výýýborné tacos s krevetami, avokádem, mangem a quinoou, mňam!
Napište mi, co vy a Kodaň - byli jste tam, nebo se teprve chystáte?

You Might Also Like

4 komentářů

 1. Krásný článek Eli! A ty fotky <3 já už se nemůžu dočkat až tam v lednu poletím na erasmus :) doufám, že ti ty plány se stěhováním vyjdou a že se tam potkáme :)))

  ReplyDelete
 2. Krása! Už začínám chápat, co na té Kodani všichni mají :)

  http://www.obycejny-blog.blogspot.com

  ReplyDelete
 3. - ty se tam s tou tvoji ultrasvetlou vizazi hodis vic nez skvele ♥

  ReplyDelete
 4. Acne teda závidím! A nádherné fotky!:))

  ReplyDelete