DIY HOME DECOR / Christmas

7:00:00 AM


Předvánoční úklid. Heslo, které na mě mamka křičí tenhle měsíc už ode dveří snad pokaždé, když přijedu domů. I když jsem zastáncem toho, že na Vánoce má být především pohodička, hlavní přece je, že jsme přece všichni spolu. Tak na druhou stranu není úplně špatné, že vás jedny takové velké svátky klidu a míru přimějí k tomu pořádně si uklidit :D. A tak uklízíte, uklízíte, třídíte, vyhazujete a celou dobu přemýšlíte, jak si to vaše hnízdečko lásky zvelebit do duchu Vánoc. Já nejsem zas tak velký koumák a když dělat něco DIY, tak pěkně rychle a jednoduše. Letos jsem se toho držela přímo předpisově!

Takže příklad 1) Svícen, který mi věnovala má sestra minulý rok. Ta je mimochodem mistr ve shánění věcí za pár kaček, hlavně těch nepotřebných do bytu na všemožné i nemožné dekorace. Dovnitř jsem dala voňavé jehličí z jedličky a voilá první dekorace, kterou vidím ihned po probuzení , je na světě. Dala jsem si ji totiž na poličku vedle postele, aby ta vůně jehličí mi Vánoce pořád připomínala:))) (lehká romantika).

2) Jeřabiny/hloh/nevímcotopřesněje mě letos dostaly. Poprvé jsem z nich viděla věnec v Marty´s (skvělá pražská kavárnička ve francouzském stylu ideální na ranní lívanečky!), a pak mě ségra zase příjemně překvapila, když o víkendu udělala skoro ten samý, adventní:). Já jsem jí jednu větvičku krvelačně ukladla a dala do staré starorůžové vázy. Teď těší moje oko hned vedle misky na šperky. (víte, ne?)

3) Nemám ráda příliš přeplácané dekorace a ozdoby. Když jsem dala do bílé misky, kterou jsem při tom úklidu našla zahrabanou ve skříni, jen dvě malé větvičky jeřabiny, zlatou ozdobu a rolničku k tomu, přišlo mi to tak nějak akorát. Jednoduchost zase vyhrála.

Tak co říkáte na moje diy/nediy dekorace??:)  A jak vy si zkrášlujete svůj pokoj/byt/dům? Povězte!

You Might Also Like

11 komentářů

 1. nice candles
  http://melodyjacob1.blogspot.com/2015/12/caramel-culotte-pants-and-kimono-suit.html

  ReplyDelete
 2. Pekné a jednoduché, ja zase plánujem vyrobiť nejaké papierové vianočné ozdoby cez víkend, teším sa, až si pri tom zapnem moje svetielka, pustím vianočné pesničky a spravím si nejaký voňavý bylinkovo-škoricový čaj, to je tá pravá idylka :D

  ReplyDelete
 3. krásné :) také se snažím vyhrát si s vánočními dekoracemi podle svého.

  ReplyDelete
 4. Krásné dekorace Eliško:) Já letos vyráběla věnec, v pokoji mi svítí světýlka a v okně dřevěná vánoční hvězda. Miluju tyhle krásné maličkosti:)

  www.stylishcoffee.cz

  ReplyDelete
  Replies
  1. jooo, na maličkostech záleží! a jsou vždycky nej!:) děkuju.

   Delete
 5. Krásne si to naaranžovala, palec hore!♥

  ReplyDelete