on my mind: WHAT DO YOU WANT?

6:49:00 PM


Když mám teď pauzu od školy a najednou spoustu času na seberealizování, v hlavě mi stále častěji vyvstávají podobné otázky. A tak mě napadlo založit novou rubriku, která nebude moc o fotkách, jako spíš o článku samotném. Nechci vám vtloukat do hlavy nějaká moje moudra, ani do vás tlačit rady jak žít líp. Chci se s vámi nad těmito životně důležitými otázkami (a nejen nad nimi) jednoduše zamýšlet a možná prostřednictvím malého článku si společně něco uvědomit. Budu tedy moc ráda, když mi pak napíšete, jak to máte vy.

A tak tedy- Víte (víme) (vím) co chci? Na tak jednoduchou otázku mi v poslední době přijde až moc těžké odpovědět. My totiž dneska můžeme všechno. A v tom je paradoxně nejspíš zakopaný pes. Když totiž člověk něco nemůže, najde si podobnou alternativu. Když ale může mít/být čímkoliv na světě, jak potom pozná, co doopravdy chce? Co není jen ten mlhavý přelud, který ho po pár nezdařených pokusech přejde. Jak přijdeme na to, co nás upřímně naplňuje a bez čeho nedokážeme žít?

S tím totiž souvisí další věc, že cesta není bez cíle. Nemůžeme přece jít nějakým směrem, když nevíme, kam chceme dojít. Takže zůstaneme stát? To by snad nikoho nebavilo! Nezbývá než jen zkoušet. A to my díkybohu dneska můžeme dosytosti.

Já upřímně nejsem jedna z těch šťastlivců, kteří už v 8. třídě na základce věděli, kam mají namířeno. Hledala jsem se a hledám dodnes. (a pevně doufám, že se jednoho krásného dne najdu!:)))) Měla jsem ale sny. Nejdřív být módní návrhářkou, pak to ale vyhrál gympl a kvůli/díky harmonogramu přeplněného atletikou spolu s tvůrčí krizí, psychologie. Takže teď jsem tam kde jsem a snažím se ve svém životě zkombinovat všechno dohromady. A tak to nějak zkouším. Jednou mi totiž taťka řekl (vlastně mi to poslední dobou opakuje celkem často:)), že cokoliv se v životě naučíme není na škodu. Naopak! 

Pokud jste to dočetli až sem, tak by bylo asi dost na prd nedozvědět se nějaký smysluplný závěr. Můj je - zkoušet a nevzdávat se. Bojovat a jít si za tím co chcete. Nemusí to být totiž nějaký velký cíl a daleká budoucnost. Stačí vědět, co chcete právě teď a o to usilovat. (Já jsem shodou okolností v pátek večer měla to štěstí a obdržela jsem tu nejlepší zprávu, na kterou jsem čekala dobrý měsíc:) Dostala jsem se na marketingovou stáž do Zootu!!! :) (důkaz, že to jde!) Tak jestli vás budou zajímat nějaké backstage fotky, určitě sledujte můj insta:))

Doufám, že tohle pro vás nebyla jen hloupá snůžka keců, ale že jste se alespoň na chvilku zamysleli...nebo vy víte co chcete? Povězte mi to!

You Might Also Like

6 komentářů

 1. Prosíím víc takových článků!! :) Jsem strašně ráda, že v tom hledání sama sebe nejsem jediná, a že je víc takových ztracenců! .) Všechno v životě je pokus omyl a měli bychom jít do všeho po hlavě:*

  ReplyDelete
 2. Popravdě já ani ve svých 28 letech, po dostudované VŠ a již 5 letech v pracovním procesu, taky stále nevím, co bych jednou ("až budu velká") chtěla doopravdy dělat. Jediný, co mě momentálně fakt naplňuje a vím, že to dělat chci, je cestování :), jinak jsem úplně marná :D

  ReplyDelete
 3. Jooo, víc takových článků! Přesně tuhle otázku si pokládám snad každý den, co sakra chci? Kdo jsem a kam směřuji? Proto jsem se po gymplu rozhodla, že nechci ztrácet čas na škole s oborem, který ani v budoucnu nechci dělat (protože moje rozhodování co chci řeším vylučovací metodou) a odjela do Anglie dělat au pair a musím říct, že tady mám hodně času na přemýšlení, ale taky na seberealizaci. A hlavně i když se mi stýská a není to jednoduché, mám pocit, že tady mám být, že mě tady něco čeká.
  A gratuluju ke stáži! Myslím, že to bude skvělá zkušenost a v ZOOTu ještě lepší :)

  ReplyDelete
 4. nie su to len kecy, máš pravdu :) ja tiež tak pomaličky putujem a dúfam, že sa dočkám až.....psssst ;)

  ReplyDelete
 5. Eli, gratuluji ke stáži! Backstage fotky určitě zajímat budou :) A já jsem na tom stejně, momentálně jsem asi v té fázi zkoušení...protože dokud to jde, měl by člověk zkusit co nejvíc, aby měl možnost to porovnat, přemýšlet a rozhodnout se, kam chce svůj život dál směřovat :)

  ReplyDelete