BANGKOK +video

8:00:00 AM


Dobré sobotní ránko všem! Doufám, že si ještě velebíte v posteli a užíváte si to krásné pomalé sobotní ráno, kdy nic nemusíte. Říkám vám, dejte si dneska nášup nějaké super snídaně, protože tohle bude na dlouho! Konečně tu totiž pro vás mám (ne)zapomenutý Bangkok!!!

Kdo nestihl sledovat naše thajské dobrodružství v přímém přenosu, taky tady najde všechny příspěvky pěkně pohromadě. (link) Naší 3 týdenní dovolenku jsme zakončily výletem do Bangkoku, protože jak se říká, v Bangkoku teprve poznáš to pravé Thajsko. No, věřte si čemu chcete, ale bez něho by to bylo vážně jen poloviční dobrodružství. Jely jsme městskou dopravou, bydlely v té nejvyhlášenější ulici v centu města, jezdily tuktukama, jedly červy, bloudily v městě plném thajských nápisů, zašly i do "vykřičené ulice" a spoustu dalšího! Ale teď teda všechno pěkně po pořádku.


Make-up jsme neviděly celý měsíc, tak se moc neděste:))).


Autobusů tu jezdí asi 350 milionů. Abychom ale ušetřily za taxíka, protože už nám pravda moc peněz nezbývalo, tak jsme přesto zvolily tuhle variantu. Melisa, která měla za úkol nás dostat z letiště do hotelu, na netu zjistila čísla linek. Když už jsme konečně našly autobusovou zastávku, zvládly první spoj, musely jsme čekat na přestupní. No jo, jenomže na zastávce bylo samozřejmě všechno v thajštině (jako v celém městě!). Nezbývalo nic jiného než si na tu 3 počkat. Autobusy ale nezastavovaly, spíš jenom přibržďovaly jako ten vlak u Hoštic. A lidi skákali! Staří i mladí, všichni do jednoho. Za nedlouho přibrzdila i taková 583, když si všimnu, že na mě řidič něco ukazuje. Kaosan Road? Jooo, to je naše! Rychle jsme naskočily i s těma tunovýma kuframa a jelo se na konečnou. On prostě věděl kam máme namířeno...náhoda?:)))
Město, které nikdy nespí. Nebo je to New York? Nevím, ale o Bangkoku to rozhodně platí taky! V téhle uličce jsme bydlely, konkrétně ve velkém D&D a nevěřili byste, jak moc se tahle ulička měnila z noci na den a naopak.


Tyhle stánečky byly skoro na každém kroku a prodávali tam ovoce všeho druhu za pár šupů. Třeba celé mango za 20 Bathu (cca 15 Kč!!)Tuktukama jsme se dopravovaly všude. Je to ten nejlevnější dopravní prostředek, který si v Bangkoku můžete dovolit. Teda, záleží, na kolik si ho usmlouváte a my jsme v tom teda byly přebornice. Jednou jsme dokonce hvězdně řekly malou cenu, rychle naskočily a než se řidič stačil vzpamatovat už jsme na něj volaly ať jede:)))). (Hold se toho nebojíme)China Town. Tam byste sehnali snad všechno. Ne, opravdu všechno! Od Diora (samozřejmě falešného) až po umělé řasy nebo paruku.


Znáte ibiškový květ? Já ho m i l u j u! A tam jej měli taaakovou tunu! Škoda jen, že mi paní nerozuměla, že chci jen 10dkg.China TownPečené banány jsou nejspíš tamní specialitka. Měly jsme je ještě na ostrově s medem a jsou d e l i c i o u s!


Tenhle borec žije prý v Bangkoku jen 3. týden a už nás převážel křížem krážem celým městem rychlostí blesku jakoby nic. Na dopravní předpisy se tu nehraje. Máš místo - jedeš. Nemáš místo - zatroubíš a uděláš si ho. Zvláštní, ale za tu dobu jsem tam neviděla jedinou bouračku.
I do tohohle jsme šly! Mrkněte na video, je to tam černé na bílém! :P
(a vůbec to nebylo tak špatné, jak to vypadá!!)

Byly jsme tam celkem 3 dny a poslední den před odletem jsme navštívily budhistické chrámy.V celém Bangkoku jsou cedule a bilboardy jen v thajštině. Takže pokud neznáte řeč, nemáte šanci vyznat se v mapě, protože jednoduše nezjistíte, jak se jmenuje ulice, na které stojíte. Naštěstí nás tam bylo víc takových, a tak jsme se připojily k jedné španělské skupince, která měla namířeno stejným směrem a vesele jsme pokračovaly do královského paláce.


"Já už nevydržím ani jednu další fotku!!!"


Do paláce nás nechtěly pustit bez sukní, nebo šatů až po kotníky. (samozřejmě jsme pořád chodily v tom 40 stupňovém vedru v šortkách) Kreativně jsme si uvázaly košile kolem pasu, ale to se pánovi taky nelíbilo. Nějakým zázrakem poznal, že to pravé sukně opravdu nejsou. Naštěstí ale chytří Thajci zbudovali naproti paláce obchůdek, kde půjčovali za pár Bathu tyhle krásné šátky.

Bydlely jsme v hotelu, který vyhrál cenu Hotel roku 2014. Nepředstavujte si ale nějakou Plazu. Bangkokské poměry luxusu jsou poněkud rozdílné. Připomínalo to tam tak trochu staveniště. Pokoje byly ale čisté a na střeše s krásným výhledem byl i tenhle skvělý bazén!! Škoda jenom, že nám nezbyl čas si do něj taky skočit.
A tady je i slibované video! Před tím, než si ho pustíte, ale mějte na paměti, že to jsou moje první, silně amatérské záběry, takže nebuďte příliš kritičtí!:))))  Taky se nebojte nějakých sprostých slov či nářečí, protože to tam stříhač taky hojně ponechal:)))) (díky Vaši!) Inu reálné MY.

Jo a thajské kuchyně už jsme měly za ty 3 týdny nějak po krk. Čím blíž jsme byly Evropě, tím víc jsme měly na naše jídlo chuť. Takže omluvte to netradiční požírání, ale my jsme byly prostě v nebi!:)


You Might Also Like

6 komentářů

 1. Nádherné fotky! Hrozně bych se do Thajska chtěla podívat .. :)
  www.meadelaida.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. Úplně boží fotky a videooo, já tam chci :)) Musíme někam vyrazit :D

  ReplyDelete
 3. Boží boží boží! Hned bych jela s váma :)) a to video začíná nejlíp!! :D

  ReplyDelete
 4. Hustý! Já vás stejně obdivuju, že jste tak samy ženy vyrazily! A ten moravský akcent :D Super

  http://www.obycejny-blog.blogspot.com

  ReplyDelete
 5. To je uzasny!!! Jsem strasne rada, v jaky dobe zijeme vzhledem k cestovani. Moje mamka treba vubev nechape, ze mam touhu cestovat. Pred vejskou taky takhle nekam musim jet. Opravdu krasny! Jidla bych zkusila vsechny a na ty fotce bez makeupu si nahodou fakt kocka!! Fotky jsou krasny, budu se tesit na dalsi jestli jeste budou. Video mi nejde nejak spustit, tak zitra zkusim znova:) snad pujde

  ReplyDelete
  Replies
  1. To určitě jeď, takové cesty jsou totiž k nezaplacení..a s rodičema je to v tomhle směru někdy fakt těžké. Vždycky mě nejdřív nechtějí nikam pustit a pak jsou rádi, když přijedu s těma super zkušenostma a vlastně tak trochu jiná a obohecaná vším tím, co jsem viděla a zažila. a děkuju!!.) jinak video by mlo jít..zkus to zítra a kdyžtak napiš..;) a spoustu dalších fotek najdeš pak v záložce travel ;).

   Delete