BE OFFLINE

6:04:00 PMAsi není úplně správný marketingový tah vám jako blogerka říkat, abyste byli offline. No, ale jako normální člověk si tenhle článek neodpustím..buďte, buďme všichni! Aspoň jeden den! 

Určitě většina z vás četla ten supr článek v Elle, kde mluvil jeden pan neurolog o tom, jak sociální sítě ničí náš mozek. Veškeré sociální sítě, mobilní telefony i pouhé surfování má pro náš mozek tak jednoduchou strukturu, že se nemusí nijak adaptovat, vyvíjet a vytvářet nové spoje, a tak zakrňuje. 

Na druhou stranu je ale vám všem taky jasné, že se v dnešním světě už opravdu bez internetu neobejdeme. Ulehčuje nám to diametrálním způsobem život a my jsme si velice rychle zvykli a stali se pohodlnými. Co ale té pohodlnosti trochu ubrat a udělat něco s tou šílenou závislostí, která nás láká každé ráno, když vstaneme z postele - sáhneme na mobil a okamžitě zkontrolujeme snad všechny sociální sítě....kdo ne, je pro mě hrdina! Já si dávám den! Jeden celý den v každém týdnu, kdy nesáhnu na telefon ani na počítač (vyjma práce, kde s tím bohužel nic nenadělám). 

Nemusí to být jeden určitý den, který se bude neustále opakovat. Klidně si to naplánujte tak, aby vám to nepřekáželo třeba ve vašem osobním rozvoji a nepřišli jste o důležitou schůzku. Prostě den, kdy víte, že vám nic nehoří, buďte offline! Já jsem se pro to rozhodla už v Thajsku a tenhle týden začínám a beru to opravdu vážně. Takže otázka pro vás zní - Kdo jde do toho se mnou? 

You Might Also Like

7 komentářů

 1. Ja by som to proste nezvládla, keďže so sociálnymi sieťami idú ruka v ruke ľudia, ktorí sú mi blízki. Ale veľmi ťa obdivujem a držím to palce, kočko :)

  Bari Bircak

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuju!!! já myslím ale, že i od lidí si musí člověk čas od času odpočnout a třeba by ti ten den udělal dobře...ale je to na každém ;).

   Delete
 2. já jdu do toho! možná už to tak trochu taky praktikuju, někdy na to totiž třeba vůbec nemám náladu sledovat instagram a ještě snapchat a ostatní sociální sítě, je fajn si od toho odpočinout :))

  ReplyDelete
 3. Já určitě, už nad tím přemýšlím delší dobu :)
  Young, wild and free

  ReplyDelete
 4. taky jdu do toho! :) myslím, že někdy to je opravdu potřeba a jedna velká úleva! :)

  ReplyDelete
 5. Super nápad! Taky bych si měla vyčlenit takový jeden den, člověk určitě načerpá spoustu nové energie :))

  ReplyDelete
 6. Už to tak mám - je to fajn!!!

  ReplyDelete