THAI GOODIES

8:00:00 AM

P8144713


Dobré ráno všem! My už sice máme po obědě, ale v Evropě teprve den začíná...ten časový posun mě baví, protože si připadám, jako bych tady byla těch 5 hodin napřed a tím pádem mám víc času třeba připravit článek. Tak tady je! Druhá, světlejší půlka thai trouble.


Co mě na Thajsku baví a díky čemu všemu jsem ráda, že můžu skoro celý měsíc prázdnin trávit právě tady?P8144684
Především to jsou pláže! Ty, kam lidská noha vstoupí zřídka (hlavně mimo sezónu!), kde je krásně tvrdý písek, který se pod vaším tělem hned nepropadá. Kde je moře tak křišťálově čisté, že i když jste ve vodě po pás (a někdy i dál!), vidíte si na nohy. A tudíž se nemusíte bát všech mořských potvor. A když jsou velké vlny a fouká silný vítr, tak prostě jenom ležíte na dece, posloucháte šumění moře a přemýšlíte! Můžete klidně celý den prosedět na pláži, dívat se do moře a nechat myšlenky plynout. To miluju! Ten čas, kdy nic na světe nemusíte a můžete se věnovat jenom sobě a svým myšlenkám. Snít, představovat si možné i nemožné, plánovat a přemýšlet o životě. O lidech, o sobě, o tom co chcete...prostě o čemkoliv!


P8175034
P8175062


Palmy. Kdo ještě nepostřehl, že jsem jimi letos trochu posedlá, tak ať mrkne na insta :))). Ale ne těmi, co jsou uměle vysázeny v květináčích kolem promenády, aby se člověk cítil jako v tropech. Tady totiž ani žádná promenáda není, za to jsou tady opravdové palmy! A všude! Všude kam se podíváš. Dokonce i před domem pár máme a jenom jsme si libovaly, když nám jedno ráno shazovali dolů kokosové ořechy, že budeme mít večer koktejly! :D Po zápasení s tupým nožem, který tady jediný máme, to nakonec vyšlo! Kdo si ale představuje super sladké kokosové mléko, je na omylu! Je to průzračná nakyslá voda vonící po kokosu a mě osobně teda moc chutná! Holky z ní ale moc nadšené nebyly..ale i tak! Kde jinde můžete pít čerstvé kokosy utržené rovnou ze stromu? Třeba nějakou šikovnou opičkou..ale o tom až příště! ;)


P8144695


Na Thajsku je taky super, že sem niky nejedete jenom na dovolenou k moři. Prostě se vyvalit na pár dní u pláže, pak zase vstát a odjet. Ne e. Když už vás to zrovna nebere, půjčíte si skútr a vyrazíte třeba do hor, do jungle, objevovat něco třeba doposud nepoznaného. Nebo aspoň pro vás nového. A to mě baví! Několik takových výletů už máme za sebou, no vlastně jsme už projely celý ostrov, takže se můžete těšit na spoustu zážitků z výletů! ;)


P8205267
P8205279


Nejenom, že je tady k vidění úplně jiná příroda, ale taky úplně jiná kultura. Protože je to přesně tak, jak jste mi psali k poslednímu článku - jiný kraj, jiný mrav. A i když na ní najdete podle vašeho gusta víc nedostatků, než kladů, pořád je to něco nového, co poznáváte a z čeho můžete těžit. To je snad na cestování do vzdálených koutů světa úplně to nejlepší.:)


P8205285
P8205300
P8245375


A když už mluvím o kultuře, tak na té thajské je bezesporu nejlepší ta jejich pohoda. Kdy nic neřeší, dokážou si zachovat pěkně velký odstup od stresu a berou věci v klidu. I když je někdy ten klid až moc velký a přála bych si někdy vidět nějaký jejich rychlý pohyb, nebo ctižádost, tak je to přesto obdivuhodné. Myslím, že právě trochu toho "no stress" a "take it easy" bychom si od nich jako Češi mohli vzít. Protože mít o něco víc vnitřní pohody myslím není niky na škodu. ;)


P8245381


Tak co, brali byste takový výlet do Asie na klidnou pláž bez lidí, kde slyšíte jenom šumění moře, kam za váma občas přiběhne pes pro pohlazení a vy můžete kromě toho přemýšlení jenom klábosit se svýma kámoškama o zbytečnostech? Kde jíte jenom exoticky, pijete kokosy a jezdíte na výlety do jungle? A jediné co musíte, je vzít si od nich trochu víc té pohody?.....a vůbec, kde trávíte svoje dobrodružství vy????


P8245388

You Might Also Like

5 komentářů

 1. Nádherné, nádherné fotky! Musí tam být skutečně nádherně, takový trochu ráj na zemi, že? Uživej a těším se na další příspěvky ;)
  http://chicadriana.blogspot.co.at/

  ReplyDelete
 2. A právě kvůli tomuhle bych trochu té nepohody byla určitě schopná vydržet :) Nádherné nádherné fotky ;)

  http://www.obycejny-blog.blogspot.com

  ReplyDelete
 3. Krásné fotky! Užívej! :-)
  http://verrygusto.blogspot.cz/

  ReplyDelete
 4. tyhle kouty světa vůbec neznám a ačkoliv mám z Asie celkově dost respekt, tyhle exotické destinace jsou mým snem :) tiše závidím a doufám, že nabudete spousty zážitků, na které budete dlouho vzpomínat!

  ReplyDelete