BIG BUDDHA / CHAWENG / CORAL BEACH

1:26:00 PM

1


Jednou jsem říkala do studentského plátku Helena, že blogerky by měly především inspirovat. Přestože je můj blog hlavně o módě, která mě baví a ráda se tady s vámi dělím o moje všemožné kombinace.Ve snaze tím někomu dát třeba trochu jiný náhled na věc. Móda není úplně všechno, co mě naplňuje. A proto mi nedá, abych se s vámi nepodělila taky o moje zážitky z cest, která je vždycky aspoň jedna ročně. 


Tentokrát tedy Thajsko. Protože naše tří členná výprava není zrovna ta, co by každý den od ráda do večera trávila vyvalená na pláži (hlavně teda má osoba, která je za pár minut spálená na uhel bez použití opalovacího krému), (s krémem to trvá o něco málo dýl). Za těch pár dnů, co jsme tady, jsme stihly podniknout už dva celodenní výlety. Půjčily jsme si tady dva skútry a šly jely na věc.


2
První zastávka byl Big Buddha, který byl popravdě nemalé zklamání. Ve vzduchu bylo asi 50 stupňů a u Buddhy tak 150. Když už jsme se vyzouvaly, že teda vyjdeme po těch rozpálených schodech, zastavil Tréšu týpek od pokladny, aby si zakryla svoje boky. Inu na posvátná místa i v šíleném vedru nejlépe ve smokingu! Tak jsme zapojily fantasii, teda spíš hodily na ty boky jediné další oblečení, které jsme s sebou měly - ručník na pláž!


PhototasticCollage-2015-08-18-12-06-24Nahoře nás však nečekalo nic jiného, než Buddha (nečekaně), žádný chrám, ani nic podobného...tak jsme se po pár fotkách zase sebraly a jely dál.


5
7


Další  zastávka byla v Chawengu. Vedlejším městě, kam přijíždí spousty turistů. Protože jsme už měly velký hlad, město jsme jenom projely a zastavily v budově podobající se nákupnímu centru. Nemůžu napsat, že to bylo nákupní centrum, protože obchodů s oblečením tam bylo minimum a když, tak příšerně předražených. Naopak jídlo tam měli zaručeně nejlevnější. V šíleně překlimatizovaném komplexu více restaurací jsme si poručily výborný kachní steak s rýží a papájový salát, který teda pálil jak čert! Já jsem ho kvůli tomu skoro ani nedojedla, přestože byl vynikající, ale holky si libovaly! Ty jsou naopak naštvané, když jim jídlo nepřinesou podle příní very spicy. (:O) a já se jenom modlím, aby ten Thajec dobře rozuměl a nepopletl to!!


8


Když už mluvím o donášce jídla, tak musím říct že v Thajsku opravdu na jídlo nečekáte skoro ani minutu. Přijdete, objednáte, kuchař začne vařit a za chvilku jíte. O tom, že vám ale pak prázdný talíř trčí na stole dvakrát tak dlouho a nebo že čekáte třeba půl hodiny, než se číšník vrátí s rozměněnými penězi zase jindy. ;)

9
10

Naše poslední zastávka byla Korálová pláž, kterou jsme kupodivu nehledaly ani moc dlouho. Stejně vám ale musím napsat, že na tu naši pláž, co máme kousek od domu, neměla! Byť měla fakt krásné domečky mezi stromy s výhledem na moře a kousíčkem od pláže, kde by byla fakt pohádka bydlet a všude byly obrovské kameny, které dotvářely krásnou atmosféru zátoky..tak, na rybky plující ve vodě nebylo moc vidět (asi už byl příliv), kamínky tvořící celou pláž tak píchaly do nohou, že se po nich sotva dalo chodit, a pak ti lidi! Na náš vymazlený vkus z naší domácí pláže jich tam bylo prostě najednou moc! (:D) Ale jinak jsme si užily vážně super den, splnily plán, ujely spousty kilometrů, večer se vrátily před setměním a další den vyrazily znovu! O tom ale zase příště! ;)

11
14
15

You Might Also Like

8 komentářů

 1. Fotografie jsou moc hezké a Thajsko mne už nějakou dobu láká, snad se tam také dostanu

  ReplyDelete
 2. Thajsko je opravdu nádherné :) Užívejte si to tam. A moc děkuji, příspěvek jsem zhltla jedním dechem.

  http://www.obycejny-blog.blogspot.com

  ReplyDelete
 3. Nice trip kamo :) ta plaz je jako z pohadky.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Počkej, priste hodim jeste víc pohadkovou!;)

   Delete
 4. Jéé :) S přítelem by jsme se chtěli v zimě vydat do Thajska nebo do Emirátů, ale myslím, že Thajsko vyhraje, takže tenhle článek je pro mě jako dělaný a skvěle inspirativní, děkuju :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tak to doporučuju spis v lete, mimo sezonu. V zimě jsou tu dvakrát takové ceny a nedá se tu skoro dýchat, jaké je horko a to si teda nedokážu ani představit, ptz někdy je to vedro i teď nesnesitelne..

   Delete