STYLEAROUND / Dominika

12:31:00 PM

13

Když mám teď svůj foťák, tak mi to nejenom ulehčuje blogování, ale dává mi to možnost vrátit se k projektům, které bez něj bylo realizovat hooodně těžké. Jako například stylearound. A na to jsem se moc těšila! Když jsme si s Domčou domlouvaly focení, bylo jasné, že to tentokrát bude oboustranné, protože tuhle holku na blogu rozhodně musím mít! Je svá, s umělecku duší a pro mě velkou inspirací. A tak si přečtěte, jak to vidí ona sama.:)Dominika:

Jelikož jsem dítě z generace 90. let, tedy žiji v době, kdy máme v obchodech cokoliv si zamaneme, má inspirace paradoxně míří k ženám, které v době establishmentu neměly na výběr, a tak tvořily, šily, barvily a vpíjely svoji osobnost do textilu. Mluvím o extravaganci režisérky Věry Chytilové či roztrhaných košilích básnířky Milady Čerepkové. Když se mi líbí sako kapely Coldplay, prostě vezmu jehlu, barevné nitě a přetvořím si ho ze starého saka sama s menší dávkou vlastního vylepšení.


Móda je pro mě hra, kterou nikdy neprohraješ, protože nikdo nezná pravidla. Ráda si v módě představuji tóny písní nebo připomínám oblíbené filmové scény. Velké drdoly, modré stíny, barety a námořnické uniformy - francouzská nová vlna rozmazaná černou řasenkou plačící Anny Kariny v Godardových filmech. Kamera, klapka, akce! Můžeš být kýmkoliv chceš.

Baví mě hledat neotřelé značky a umělce, které nedobývají svět na plakátech a v časopisech, ale člověk je musí najít sám, nebo se ztratit v přímořské uličce a narazit náhodou na osudový obchod a odejít z něj až večer. Ale vlatně se ráda ztrácím i v mainstreamu, jako Urban Outfitters. Tam je všechno. I desky Pink Floyd mezi osudovými kraťasy.

1011 8 12 1 5 2 333

You Might Also Like

3 komentářů

  1. Krásný článek a ještě hezčí fotky!!!! :)
    Young, wild and free

    ReplyDelete
  2. Krásně napsáno, fotky jsou hrozně zajímavý! Na té první jsem si ani neuvědomila, že jsou to okolo nohy! :-D Nějak to tak celkově zapadalo do konceptu :)

    ReplyDelete