#mujolympus

8:30:00 AM

WP_20150703_001
Dobré ránko lidé!:) Kdo sledujete můj instagram (@elizakru), tak jste určitě postřehli, že jsem měla možnost vyzkoušet tenhle nejen krásný foťáček od Olympusu. Přesně Olympus PEN EPL7. A dneska tu mám pro vás průvodce (by Eliza :D) jeho tajemstvími. Jste napjatí? Tak pojďme na to!WP_20150617_002WP_20150617_004

Že to není ledajaký Olympus, ale PEN, si můžete přečíst TADYZ mého pohledu asi základní výhoda koupi právě tohoto typu foťáku je jeho lehkost a skladnost. Když jsem přemýšlela nad koupí pořádného foťáku tak to byla právě velikost (obrovitost) zrcadovky co mě odrazovalo. Co třeba takový obyčejný výlet do hor, kde je nádherně a víte, že by vznikly pekelně kruté fotky, ale tahat s sebou zrcadlovku? Vždyť by vám to utrhlo záda...a to nemluvím o snadné kořisti ke krádeži. Tohohle drobka snadno schováte i do malé kabelky. jojojo!

P1011006

O tom, jak fotí se tu můžete pravidelně přesvědčovat už nějakou dobu (třeba v posledním randomu -TADY). A abych vás nezavalila fotkama, které jste mohli vidět hned několikrát, přidala jsem pouze pár, které tu ještě nebyly. 

P1010089
6

Většina mých outfitů je focena s portrétovým objektivem 45mm, v eshopu ho najdete (TADY). Jeho schopnosti a dovednosti vám řeknu řečí laika, protože za těch pár měsíců, co s ním mám tu čest fotit se ani za nic jiného považovat nemůžu. Ne, že by s ním bylo složité fotit, to právě naopak! Jen mám velkou úctu a respekt k pánům fotografům. :))

Takže, portrétový objektiv má schopnosti podobně jako zrcadlovka. Rozmaže pozadí a pořádně zaostří požadovaný objekt. Takže vznikne krásný efekt rozmazané uličky...
portretovy kolaz


S portrétovým objektivem taky ráda fotím různé detaily. Dá se na něm totiž ručně nastavit světelnost a clona (to F :D). Né, že by to nešlo i u toho základní, jde to! Tam to ale raději nechávám u automatického nastavení, protože to je prej lepší - řekla Domča. (říkala jsem, že jsem ještě laik.)

Další super věc, kterou foťák má je nastavení šířky stran. Což využijí hlavně instagramoví maniaci. Stejně jako možnost připojení na wifi a stáhnutí právě pořízených fotek do telefonu. (jojo, čtete dobře, i takováhle kouzla to umí!)

Pstrecha-zakladni obj.
Když jsem teď vychválila ten portrétový objektiv, musím to napravit i se základním. Ten totiž taky není k zahození, ba je někdy dokonce lepší a přínosnější. Hlavně třeba v kavárně nebo restauraci, když chcete pořídit pěknou fotku, mobil už je na to krátký a vy nechcete dělat cirkus a skákat dva metry od stolu, abyste vykouzlili zázrak. Se základním objektivem nemusíte. 

A o tom, že fotí taky božsky jste se mohli přesvědčit třeba TADY nebo TADY. Dneska přidávám ještě pár nepublikovaných fotek právě ze střechy, kde jsme fotily rovnou za pravého poledne. No jen posuďte výkon sami

21
22
Phototastic-18_ 6_ 2015_203914a7-d145-4936-8375-00f960e97596(4)Další super věc, se kterou se nepochybně vyřádíte je vyklápěcí selfie obrazovka. Jooo je to trochu nepotřebná věc, na kterou se asi nebudete dívat při koupi foťáku. Na druhou stranu je to  právě ten fakt, který vaši koupi může ovlivnit tím správným olympusovým směrem :)). A pak, když nemůžete kvalitně zdokumentovat tím skvělým foťákem ani sami sebe, tak k čemu je?!


WP_20150703_005

Tak snad jsem všechny své nové třítýdenní poznatky vyčerpala a řádně sepsala. A vy z toho snad taky něco poberete:)). Teď už jenom čekám, až mi u dveří zazvoní pošťák a přiveze mi ten opravdický #mujolympus.

You Might Also Like

1 komentářů

  1. Já s ním zkušenosti nemám, ale četla jsem na něj zatím samou chválu, mě se hlavní líbí ten jeho retro-elegantní vzhled :) Jinak bezva tipy a postřehy, já jsem totiž taky úplný laik a analfabet, co se týče focení :)
    CHIC Adriana

    ReplyDelete