FAKE VIRTUAL WORLD?

10:53:00 PMTímto článkem rozhodně na nikoho konkrétního nenarážím a nemám v úmyslu na někoho přímo či nepřímo útočit. 

Poslední dobou neustále přemýšlím nad tím virtuálním světem. Jak všichni (nebo valná většina) nemůžeme být chvilku bez telefonu a když si ho náhodou zapomeneme doma, jsme celý den nervózní. Každou chvilku fotíme něco na instagram, nebo snad děláme takové věci, abychom pak na fotce vypadali dobře. Jako lepší lidé. Snažíme se prodávat vlastní život a zážitky na fotkách. Potřebujeme snad nějaké utvrzení absolutně neznámých lidí, že žijeme krásně, že jsme krásní a že nám snad i závidí?

Podobně jsem přemýšlela i o blogu. Kdo dneska není online, jakoby nebyl. Fotíme se v různých pózách, oblečení (ve kterém někdo třeba ani nedojde dál, než se vyfotit. (Ne můj případ.)), dokonale upravené, učesané a následně i mnohdy vyretušované. A já se ptám proč? Kde je ten smysl?? 

Když jsem si zakládala blog, můj hlavní motiv byla zpětná vazba. Nevěděla jsem, zda to, co nosím je fakt dobré a nebo to stojí za prd. Zajímalo mě, co si o tom myslí ostatní a chtěla jsem to někomu ukázat. Teď mám pocit, že abyste někoho zaujali, musíte napsat o sobě nejlépe úplně všechno. Lidi jsou stalkeři a tohle je baví. Chtějí znát život toho člověka, který možná zajímavě píše a dá se na něho dívat na fotkách. Takže blogování je vlastně prodávání své intimity online? I kdyby tomu tak bylo a z části nepochybně je...o kom tu vlastně čtete/me? Každý má přirozenou potřebu dělat ze sebe někoho lepšího, prezentovat se v lepším světle. Takže je blog spíš lepší iluze autora a nebo jeho vzorná kopie? 

A proč máme vůbec tyhle potřeby? Touhy po pěkných komentářích, utvrzování se a sbírání odvahy k další virtuální seberealizaci. Proč nám nestačí, že o sobě pozitivně smýšlíme sami, nebo si to o nás myslí alespoň naši nejbližší? Proč máme potřebu ten skvělý zážitek sdílet s lidmi online a těšit se z dalšího přibytého lajku? Proč raději projíždíme instagramem než mluvíme s člověkem, který sedí vedle nás a nežijeme prostě víc reálně?P.S. Nechci abyste si mysleli, že mě blogování nebaví, nebo pohrdám vašimi komentáři, NAOPAK! Pořád mě to moc baví a dělám to ráda. Jenom mě vlastně ten virtuální svět a potřeba prezentování sebe online a nejlépe na více sociálních sítích pořád zaráží, přestože za chvilku nepochybně postnu další fotku z mého super dne na instagram. :)

Máte někdo odpověď na moje otázky? Sem s nima!!:))
Eliza.I am wearing
Secondhand swether / Bershka shirt / DIY jeans / Zara bag / H&M rings / Lancome lipstick (L´absolu Rouge)P.P.S. Tohle je moje pravé já. :)

You Might Also Like

6 komentářů

 1. :D Ta poslední fotka je dokonalá :D Já už jsem taky nad tímhle přemýšlela a musím říct, že jsi to sepsala skvěle. Já jsem k jednoznančné odpovědi nedospěla. :D

  ReplyDelete
 2. Slovo od slova souhlasím, kývám u toho hlavou a jsem z toho taky zmatená, protože to na jednu stranu odsuzuju a na druhou to sama dělám. Dnešní doba je prostě taková a my bohužel žijeme více ve virtuální realitě než ve skutečném světě.
  Jinak si samozřejmě ten kompliment neodpustím- moc Ti to sluší!
  G.
  www.earringsonabook.blogspot.cz

  ReplyDelete
 3. THE SHOES ARE SO COOL
  i followed your blog, please follow back. http://melodyjacob1.blogspot.com/
  THANK YOU

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thank you! I followed you back and I am so excited about your photos! are so great!! but I can´t put a comment there and don´t know why..:X

   Delete
 4. Skvělej článek Eli! Naprosto s tebou souhlasím. Myslím si, že lidi nenaplňuje jejich "opravdový" život a chtějí mít alespoň ten virtuální svět krásný, barevný.. chtějí v něm zářit. Nebo se třeba nemají dostatečně rádi a mají neustálou potřebu se s někým srovnávat, nebo se jim třeba jen líbí fotit a upravovat fotky.. asi ty důvody budou různý. Když přemýšlím nad tím proč sdílím každou "prkotinu" je to v tom, že chci lidi k něčemu motivovat a sama sobě tím taky neustále připomínám, jak krásný a pestrý život mám. Je to takové moje album, na které se třeba večer před spaním podívám a říkám si - jsem to ale šťastná holka! :D Blogerky, které by se tím jednou třeba chtěly živit to mají asi uplně jinak, ty prostě musí být na očích. Lidi je musí obdivovat a milovat - je to stejné jako s celebritama v časopisech..
  My jsme s Lukynem ale vyhlásili instagramu a facebooku válku, nezaplatili si internet (na thajskou wifi se člověk moc nepřipojí) a jak si najednou víc povídáme a koukáme se kolem sebe :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Taky jsi to pěkně vystihla Anie:) S tím instagramovým albem to mám hodně podobně:))) a s tou wifi očistou naprosto souhlasím, na Mallorce jsem to měla podobně, i když nechtěně:))) a bylo to super! Najednou jakoby víc žiješ.:) I když tady doma mám jakoby větší potřebu sdílet a pořád nevím proč. Asi se chci podělit o moje super zážitky, přestože to lidi z fotky stejně neprožijou...začarovaný kruh a oběti společnosti..asi:).

   Delete