SUMMER ADVENTURE

5:02:00 PM

 Tak vás všechny konečně zdravím z Mallorky a posílám slibovaný článek o tom, jak se nám tu daří a nedaří. Tohle je promenáda v Cala Millor, kde se právě nacházíme.

 
Těsně po doletu do hlavního města na Mallorce. Obrovské letiště a milion autobusů, které jedou bůhvíkam a vy se musíte dostat včas do centra. Málokterý Španěl umí anglicky, ale bezmála každý se vám snaží pomoct a poradit! 


V Palmě jsme musely jeden den zůstat, abychom si ráno zašly na konzulát vyřídit pracovní povolení a kupodivu to nebylo tak jednoduché, jak se zpočátku zdálo....potřebovaly jsme adresu bydliště ve Španělsku, ale jak ji můžeme vědět, když jsme sem teprve přijely hledat bydlení?! :))) Adresa se ale nakonec stal méně závažný problém, protože po chvíli začal neúprosný boj s časem, jelikož ve Španělsku se pracuje jen do 2!!! (:O) A když jsme se vrátily na úřad s opsanou adresou nějakého hostelu, tak pan úředník vytáhl další papíry, které potřebujeme vyřídit a že s tím musíme ještě do banky, zapratit nějaký poplatek a to už bylo půl 2.!! Pán byl ale moc hodný a slíbil, že na nás počká do půl 3., štěstí bylo tenkrát na naší straně a jako v americkém filmu jsme přesně o půl 3. vybíhaly ze zatáčky ke konzulátu s vyřízenými papíry! 


Kromě těch šílených stresů je to ale nádherné město s nádhernými uličkami, které jsem si okamžitě zamilovala!! 


 Jo a znáte taky ten pocit, když jdete konečně do restaurace na pořádné jídlo, ale všechny cedule jsou v jazyce, kterému nerozumíte a tak jen netrpělivě čekáte, co vám vlastně přinesou? :))))) Tohle se naštěstí povedlo!


 A tohle už je v pláž a nádherně azurové moře v Cala Millor, cíl naší cesty.Chill na pláži s mým partnerem in crime!:)


Jelikož je tu většina turistů německé národnosti, jsou podle toho rozděleny i supermarkety. interspary jsou pro ně - dražší a Eroski obchůdky jsou pro Španěle - levnější a můžete v nich najít opravdu cokoliv, třeba tyhle potvory z moře vytažený za celkem přívětivou cenu.
Bohužel ale my nežijeme v těch luxusních hotelech, které jsou tu na každém kroku a proto se musíme i skromně stravovat a řeknu vám, že vařit v hliníkových hrncích a připálených pánvích je teprve to pravé dobrodružství.


Mallorca a WiFi je jedna velká naprosto neslučitelná kombinace. Když jsme sem přijely a zjistily, že náš hostitel z Couchsurfingu nemá wifinu, bylo to pro nás něco nepochopitelného a myšlenka, že v něčem takovém bychom setrvávaly celé léto byla pro nás absolutně nepřijatelná. Postupem času jsme ale velice rychle zjistily, že to tady tak bohužel chodí a tak se naším druhým domovem stal Burgerking s wifi připojením! (:D)


 Zpočátku jsme si všechno malovaly celkem dorůžova..najdeme byt s wifinou a práce se nám bude hledat mnohem líp. Avšak po tom, co jsme prochodily město křížem krážem, zeptaly se snad ve všech hostelech, které jsme našly, obvolaly přes 10 apartmánů a na nespočet napsaly, jsme se musely smířit s myšlenkou, že tady opravdu není jediné volné místo, které bychom si mohly pronajmout a musíme jet nejspíše domů, protože další den nám vyprší couch. Na tomhle spontánním cestování je ale ze všeho nejlepší to, že nemáte absolutní tušení, co se stane v příštích hodinách, zítra nebo za týden. Tohle je totiž výhled z našeho nynějšího apartmánu.


A s tím se pojí celkem velký příběh! :)) Byly jsme už docela v koncích, protože další den jsme prakticky neměly složit hlavu (vlastně jsme se tomu smály, protože jsme byly děsně unavené ze spaní na gouči a běhání celý den po městě sháněním ubytování). Nemohly jsme najít adresu jednoho hotelu, když jsme právě v Burgerkingu narazily na jednoho kluka. Poradil nám a my jsme šly dál hledat, jenomže jsme to samožřejmě najít nemohly, tak jsme se vrátily a on tam ještě byl. Ochotně vytáhl mobil a začal s náma řešit naši situaci a hledat volná místa v levnějších hostelech, ptž s apartmány jsme to už vzdaly. To bylo však stejně marné. My jsme ale nelenily a zeptaly jsme se, jestli u něho můžeme přespat. (jo, taky se tomu divím, ale neměly jsme na vybranou!!) Řekl, že to domluví se spolubydlícím a pozval nás večer na párty. My souhlasily, že to bude aspoň jako taková proklepávací akce, co jsou zač. A naštěstí se z nich vyklubali opravdu skvělí a hodní kluci, kteří nám další den domluvili ubytování v sousedním apartmánu, který byl jako zázrakem volný. (na paradoxy tohoto typu si tu už začínám pomalu zvykat:))

Tady si můžete poslechnout ukázku Flamenca, které nám zpívali na párty. :)Takže teď už konečně bydlíme ve vlastním (což se nám ještě předevčírem zdálo absolutně nereálné) a hledáme práci. S tím se snad dneska už taky nejspíš zlomila hůl a večer máme doufám definitivní pohovor o pracovních podmínkách. Tak držte pěsti, ať nám i tohle konečně vyjde! :) Jo a kdo by stál o častější informace a spamy, jak se nám tu vede, tak ať nezapomene sledovat můj instagram.:)

Mějte se krásně lidé!!
Eliza.

You Might Also Like

5 komentářů

 1. Super článek, kámo! Pěkné dovolenkové oblečky máš! Dej pak vědět jak s tou prací :*

  ReplyDelete
 2. Zajímavý příběh ale moc pěkný, článek se mi moc líbil a fotky také. Tak budu držet palce ať práce výjde lépe než ubytování :-)
  www.bokattyna.blogspot.cz

  ReplyDelete
 3. Ty jo, jste neskutečně odvážné! Přespat u naprosto cizích kluků - čumím jak vyoraná myš :D v životě bych si nic takového nehecla:) Ale jak se říká - risk je zisk a vám se to vyplatilo:) Snad výjde i ta práce. Až budeš zase na wifině, nezapomeň informovat blogový svět o tom, jak se celá situace vyvíjí;) Hodně štěstí;) Ať se ti tam daří:)
  Instantní krása

  ReplyDelete
 4. no tak to je fakt něco! :D měly jste vážně štěstí! tak doufám, že i ta práce klapne a my budeme číst další posty z Malorky :))

  ReplyDelete
 5. Moc děkuju holky!!:) já si to tu už paradoxně bez těch kluků nedokážu ani představit :D. Jsou tu úplně jiné povahy než v česku, všichni jsou strašně srdeční, vreli, pořád tancuji a zpívají i klidně jen tak v restauraci. A práce nakonec vyšla!!! Příští týden makame pro snad nejlepší bar, co tu je!!!:) a moc moc dekuju za podporu!!!:)

  ReplyDelete